Aero2 udostępnianie internetu przez wifi


karta SIM Aero2Zbliżają się wakacje i jak to na wakacje czasem gdzieś wyjadę. Niestety pracę mam taką, że na okrągło muszę mieć dostęp do Internetu. Głównie po to, żeby mieć możliwość sprawdzenia poczty i odpisania na e-maile. Zazwyczaj kupowałem pakiety internetowe w Play, bo one w zupełności mi wystarczały. Jednak wpadłem jakiś czas temu na pomysł, żeby wypróbować darmowy internet Aero2. Nie mam odpowiedniego modemu, bo niestety nie wszystkie się nadają, ale mam telefon Samsung Galaxy Ace, który już wcześniej używałem do udostępniania internetu, tworząc przenośny hotspot. W sieci znalazłem informacje, że model ten spełnia warunki techniczne i nadaje się do Aero2. Zamówiłem więc kartę sim Aero2, co wiązało się z łącznym wydatkiem 27 zł. Karta przyszła gdzieś po tygodniu, więc długo nie czekałem. Włożyłem kartę do telefonu i skonfigurowałem zgodnie z zaleceniami ze strony Aero2 (najważniejsze to pamiętać o APN „darmowy”, reszta zostaje domyślna). To w zasadzie tyle, internet powinien już działać, więc uruchomiłem na telefonie przeglądarkę Opera Mobile. Internet JEST! Fajnie, pomyślałem, mam internet na wakacje, będę hulał za darmo po sieci na laptopie dzięki Aero2! Odpaliłem więc komputer w celu sprawdzenia jak internet sprawuje się na komputerze. Teraz czas na udostępnienie internetu przez wifi (przypominam, że instrukcja jest dostosowana do modelu Samsung Galaxy Ace S5830). Sposób ten sprawdzić się powinien nie tylko w przypadku telefonów Samsung, ale wszystkich urządzeń z Androidem, np. HTC, Sony Xperia, LG, Motorola.

Jak na telefonie udostępnić internet przez wifi?

Wchodzisz do menu:
Ustawienia -> Komunikacja -> Udostępnianie internetu -> Router Wi-Fi (zaznaczam)

W tym samym menu wybieram opcję Ustaw. Routera Wi-Fi -> Skonf. router Wi-Fi
i w okienku wpisuję nazwę sieci (będzie widoczna dla wszystkich) oraz hasło zabezpieczające (powinno mieć co najmniej 8 znaków).

Wszystko zapisujemy. I to powinno działać. W komputerze, tablecie czy innym urządzeniu gdzie chcemy mieć internetowe wybieramy sieć wifi, wpisujemy hasło i po chwili internet jest. Zawsze mi to działało, kiedy korzystałem z pakietów internetowych Play i nie miałem najmniejszego problemu z siecią. Ale w przypadku Aero2 nie działało! O co chodzi? Dlaczego??

Problem z udostępnianiem internetu Aero2

Próbowałem naprawdę na mnóstwo sposobów: ściągnąć inny program do tetheringu, ale nic to nie dawało. Nawet rootowałem mojego Samsunga Galaxy Ace. Bez sukcesu, internetu Aero2 nie dało się udostępnić na wifi. Sieć wi fi jest, można się z nią połączyć za pomocą komputera, ale nie ma internetu (nie chodzą strony www itd.). Na telefonie z kartą sim Aero2 internet jest, ale udostępnić się go nie dało. Doszedłem w wniosku, że w przypadku Aero2 udostępnianie internetu przez wifi po prostu nie działa.

Po dwóch dniach poszukiwań w internecie informacji natrafiłem na zalecenie, żeby zaktualizować oprogramowanie w telefonie, że może to pomoże. Pierwsze co zrobiłem to zajrzałem jaką wersję Androida mam, była to wersja 2.2.1. W sieci znalazłem info, że ostatnia wersja Android jaka jest na Samsunga Galaxy Ace to 2.3.6.

Aktualizacja Androida

Niestety ja nigdy aktualizacji nie robiłem, nie znam się na tym i boję się, że zepsuję telefon. A naprawić nie będę umiał. Jednak jest coś co aktualizację telefonu Samsung upraszcza do kilku kliknięć: jest to program KIES. Jest to program Samsunga, autoryzowany więc pewny. Można go pobrać stąd: http://www.samsung.com/pl/support/usefulsoftware/KIES/JSP. Należy go ściągnąć, zainstalować i podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB. Po uruchomieniu programu i podłączeniu telefonu program sam wykrywa, czy istnieje aktualizacja oprogramowania i zapyta czy ją zainstalować, KIES nazywa to oprogramowanie układowe. U mnie właśnie tak było. Wcześniej skopiowałem kontakty z telefonu na kartę sim, żeby nic nie stracić. Potwierdziłem aktualizację. Za pierwszy razem się nie udało. Jednak za drugim już tak. Pierwsze co zrobiłem to zajrzałem jaka wersja oprogramowania jest teraz – faktycznie, teraz jest 2.3.6. Co ciekawe ustawienia telefonu i kontakty zostały bez zmian. Żadnych danych nie straciłem, co mnie od razu pozytywnie zaskoczyło. Zmieniła się tylko wersja systemu Android.

Teraz zostało tylko sprawdzić czy działa udostępnianie internetu w Aero2. TAK! Działa! Śmiało mogę powiedzieć, że problem został rozwiązany.

Z problemem nie działającego udostępniania internetu Aero2 przez wifi męczyłem się trzy dni i powodem było oprogramowanie telefonu. Trzeba było zaktualizować Androida do najnowszej dostępnej wersji na mój telefon. To rozwiązanie doskonale się u mnie sprawdziło. Internet Aero2 świetnie działa również na komputerze przez wifi.


Pomogłem? Komentarz będzie miłym podziękowaniem

Kategoria: Komputer |

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz