Flat design co to jest?


Flat design to trend projektowania stron internetowych oraz interfejsów aplikacji i systemów operacyjnych charakteryzujący się płaskim wyglądem: płaskie minimalistyczne ikony, płaskie menu, wyraziste kolory. Ikony to zwykle proste symbole, menu są płaskie jednokolorowe. Strony internetowe zaprojektowane w ten sposób charakteryzuje dużo przestrzeni i minimalizm.

Moda na flat design przyszła wraz z wyjściem systemu operacyjnego Microsoftu Windows 8, który wprowadził motyw Modern UI do swoich systemów. Flat desing był chyba naturalnym następcą wcześniejszej dość długo trwającej mody skeuomorphic design, czyli realistycznego wyglądu – ikony przykładowo były imitacjami prawdziwych rzeczy i przypominały prawdziwe urządzenia ze świata rzeczywistego, np. ikona mojego komputera w Windowsach była zawsze miniaturką komputera lub monitora komputerowego; aplikacja do słuchania radia przypominała interfejsem prawdziwe radio, tła witryn i aplikacji to były często gradienty i fotorealistyczne tekstury.

Przykłady flat design

flat1

flat2

flat3

flat4


Pomogłem? Komentarz będzie miłym podziękowaniem

Kategoria: Komputer |

1 komentarz

  • Fajny wpis, ale nie zgodziłbym się, że to Windows 8 zawdzięczamy popularyzację tego stylu. Wcześniej FD był już dosyć popularny w Internecie (strony WWW, webaplikacje) i na niektórych platformach mobilnych.

Zostaw swój komentarz