Kto to jest troll internetowy?


trollNajkrócej mówiąc troll internetowy jest to szkodnik internetowy – osoba, która komentuje i zamieszcza wpisy na forach i na blogach tylko po to, aby Cię zdenerwować. Najprościej trolla internetowego poznać po tym, że wyłamuje się z tłumu tym, że neguje zdanie innych, obraża, nie zważa na netykietę, publikuje prześmiewcze wpisy – wszystko po to, aby wywołać kłótnię. Czynności te nazywa się trollowaniem. Co to jest trollowanie i skąd wzięła się ta nazwa? Nazwa trollowanie pochodzi z angielskiego zwrotu „trolling for fish” (metoda łowienia ryk na haczyk). Znaczy mniej więcej to, że troll internetowy analogicznie zarzuca haczyk na innych użytkowników internetu publikując swoje obraźliwe wpisy po to, aby oni „chwycili przynętę” i reagowali na ów wpisy.

Skąd biorą się trolle internetowe?

Celem trolli jest zwrócenie na siebie uwagi. Powodem takiego zachowania jest najczęściej niska samoocena i kompleksy. Osoby takie w prawdziwym życiu najczęściej nie mają nic ciekawego do powiedzenia i nikt na nich nie zwraca uwagi – są szarymi myszkami. W Internecie są anonimowi i chcą sobie odbić deficyt uwagi innych. Trolle chcą się dowartościować. Robią to zaczepiając innych, obrażając i podpuszczając innych, bo wtedy inni na niego zwrócą uwagę. Myślę, że takie osoby nie posiadają zainteresowań, stąd mają wiele czasu wolnego i tracą go na trollowanie.

Jak reagować na trolla internetowego?

Nic nie robić. Reagowanie na zaczepki trolla nazywa się karmieniem trolla. Jeśli spotkasz trolla w sieci, nie reaguj – brak reakcji to dla niego największa kara, ponieważ jego celem się zwrócenie na siebie uwagę. Jeżeli nikt na niego nie zwróci uwagi, da sobie w końcu spokój.


Pomogłem? Komentarz będzie miłym podziękowaniem

Kategoria: Internet |

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz